Firmy hledají Java a .NET vývojáře pro chytrou elektroniku

Jste Java nebo .NET programátor? Poptávka po lidech ovládajících tyto programovací jazyky opět narůstá. Firmy proto nabízejí zajímavé benefity a práci na nevšedních projektech. Můžete pracovat třeba jako vývojář aplikací pro chytré domácí spotřebiče nebo průmyslové roboty.

Důkazem, že poptávka převyšuje nabídku, jsou firmy, které se předhánějí v nabídce benefitů. Úroveň finančního ohodnocení v IT je prakticky vyrovnaná a zaměstnavatelům nezbývá než nabídnout něco navíc. Nejoblíbenější i nadále zůstává možnost home office, za ní následuje flexibilní pracovní doba a příspěvky na sport. Tou největší motivací jsou ale zajímavé projekty, na kterých mohou vývojáři ve firmě pracovat.

Ačkoliv .NET je mantrou všech vývojářů software pro Windows, ani Java ještě neřekla poslední slovo. Posledním trendem je využití těchto jazyků pro internet věcí (IoT). Na trhu je proto stále poptávka po vývojářích, kteří ovládají oba programovací jazyky.

Internet of things is presented in the form of binary code

IoT a průmysl 4.0

Staňte se vývojářem, který bude pracovat na software pro řízení domácích spotřebičů. Internet věcí a chytrá zařízení jsou tématy, která aktuálně hýbou spotřební elektronikou. Chytré televize, chladničky, pračky a další spotřebiče mají mnoho SW funkcí, které vyžadují vývoj a aktualizace.

Stále více je zmiňován také průmysl 4.0, kde je kladen důraz na autonomii strojů a jejich propojení. Ačkoliv v důsledku nové průmyslové revoluce některá pracovní místa zanikají, otevírá se potenciál pro lidi, kteří budou umět tyto stroje řídit. Programovat v .NET můžete i ve zdravotnictví, kde je na něm postaven třeba řídící software kardiostimulátorů.

Automatic robot hand for  welding heavy industry

Kromě výše zmíněných pozic jsou pořád aktuální nabídky pro vývojáře webových aplikací, senior software inženýry nebo architekty low-latency bankovních systémů. Přesvědčte se sami, že je z čeho vybírat. Aktuální nabídky práce pro Java a .NET specialisty najdete na webu zde.