Top 10 benefitů u technických pozic ve výrobě a vývoji

plaz-01Vítr již dávno odvál stravenky jako jediné synonymum benefitu. Doba se změnila a s ní i trh práce. V současnosti máme v České republice velmi málo relevantních kandidátů na obrovské množství otevřených pozic. A protože si mohou zaměstnanci vybírat, firmy jsou nuceny potenciální uchazeče lákat na lepší pracovní podmínky, plat a samozřejmě také na benefity. Podívejme se spolu na deset nejvíc trendy benefitů u technických pozic ve výrobě a vývoji.

Jazykové kurzy

Málokdo dnes nepotřebuje cizí jazyk ve svém zaměstnání. Ve většině společností se denně zaměstnanci účastní jednání se zahraničními investory, hosty, managementem či přímo cestují do ciziny. Například absolventi ale často nemají dobrou znalost cizího jazyka, třeba na technických školách není moc vyžadována. Proto firmy nabízí jazykové kurzy a to sice v pracovní době a plně proplacené.

5 týdnů dovolené

Týden navíc se stal zažitým standardem. Zaměstnavatelé začínají ovšem více a více poskytovat i možnost home office, sick days či volna během celozávodní dovolené. Třeba zmíněná home office nabírá raketově na popularitě a často je oblíbená například v R&D centrech.

Flexibilní pracovní doba

Pokud nemluvíme o pozicích přímo ve výrobě, příjemným benefitem je flexibilní pracovní doba. V pracovní době je jisté okno, kdy je potřeba být vždy na pracovišti, ale jinak má zaměstnanec možnost volnosti. Pozor, musí stále odpracovat 38-40 hodin týdně.

Penzijní připojištění

Připojištění je častým standardem. Většinou zaměstnavatel začíná přispívat zaměstnanci po odpracovaném roce. Ovšem u tohoto benefitu je třeba také brát v potaz výši příspěvku, neměl by být jen symbolický.

Stravování

A jsme u obligátních stravenek. Ale nejde jen o ty, příjemná je možnost i závodního dotovaného stravování a poslední dobou bývá v oblibě i občerstvení přímo na pracovišti. Například voda, káva, čaj, ale i bagety či sladké pečivo. Stravování na pracovišti má v posledních letech tendenci se stále zlepšovat v kvalitě.

Příspěvek na dojíždění

Příspěvky na dojíždění jsou velmi oblíbené u kandidátů, kteří dojíždí z větší dálky. Vetšinou jim zaměstnavatel nabízí 1-3 koruny na kilometr, ale jen do 100km/den. Ve větších městech se může proplácet i MHD karta, či se poskytuje stálá částka 1000-2000Kč na dojíždění. Není se třeba tedy bát pracovat i dál od domova.

Lékařská péče

Příjemný benefit lékařské péče a tím pádem možnosti rychlého lékařského ošetření od vlastního firemního doktora je rozšířený hlavně u závodních podniků.

Masáže

U výrobních i nevýrobních podniků někteří zaměstnavatelé nabízí během pracovní doby masáže. Všichni potají doufáme, že se tento báječný benefit rozšíří do všech oborů.

Relaxační zóny

Vedle kanceláří či výrobních prostor jsou k dispozici uzavřené relaxační zóny, kde si můžete v klidu odpočinout u hraní kulečníku, fotbálku nebo konzolových her. Zároveň ale můžete probírat i důležitá pracovní témata a třeba dostanete nejlepší nápady zrovna tam.

Relokační balíčky

Jelikož je nedostatek vhodných kandidátů, zaměstnavatelé častěji musí podpořit relokaci svých nových zaměstnanců do jiného města či kraje. K tomu jim dopomáhají relokační balíčky, kterými jednorázovou formou či po dobu až 2 let proplácejí nájem nebo pomáhají s vyhledáváním bytu i prací pro další členy rodiny.

Dnešní nabídka benefitů u technických pozic ve výrobě a vývoji je u zaměstnavatelů velice široká a mnohdy dokonce dohání IT společnosti. Ale je důležité si uvědomit, že fixní mzda je to, co kandidáta přiláká nejvíce, nikoliv nízký fix s 20 možnými benefity.