Manažer kybernetické bezpečnosti

Obor: IT konzultace, IT správa, IT konzultace, IT správa,
Lokalita: Hlavní město Praha,
Město: Praha
Hledáme:Muže i ženy

Jsme akciovou společností, která je jednou z nejvýznamnějších českých průmyslových podniků. Zajišťujeme především přepravu, skladování a prodej ropných produktů. V této oblasti poskytujeme přepravní, skladovací a speciální služby třetím stranám. Naším posláním je také ochrana zásob státních hmotných rezerv. Zároveň provozujeme síť čerpacích stanic.

POPIS POZICE

  • Plnění povinností plynoucích ze zákona o kybernetické bezpečnosti včetně příslušných vyhlášek, a dále z mezinárodních norem v oblasti řízení ICT (zejm. ČSN ISO/IEC 20000) a řízení informační bezpečnosti (zejm. ISO/IEC 27000)
  • Systémové řízení bezpečnosti informací ve společnosti, reporty vedení
  • Tvorbu, aktuálnost a realizace kybernetické bezpečnostní politiky společnosti
  • Iniciace, sledování a vyhodnocování implementací opatření kybernetické bezpečnosti
  • Kontrola implementací bezpečnostních opatření a systému řízení bezpečnosti informací
  • Ověřování a vyšetřování bezpečnostních incidentů
  • Zajišťování komunikace s příslušnými státními orgány ve věcech kybernetické bezpečnosti
  • Zabezpečování procesů řízení systému informační bezpečnosti
  • Iniciace a koordinace opatření ke zvýšení bezpečnostního povědomí ve společnosti, provádění školení zaměstnanců v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Zpracování, průběžná aktualizace a sledování naplňování plánu vzdělávání pro všechny role v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Zajišťování srozumitelnosti, publikování a propagace strategie řízení informační bezpečnosti společnosti, případně její tvorba
  • Podílení se na projektech s dopadem na zpracování, přenos a ukládání informací, zavádění nových změn nebo změny existujících systémů a procedur s dopadem v rozsahu informační bezpečnosti
  • Tvorba bezpečnostního konceptu společnosti, konceptu plánu obnovy a ostatních dílčích konceptů a systémových bezpečnostních pravidel, jakož i vydávání doplňujících pravidel a vodítek celkové kybernetické bezpečnosti
  • Odpovědnost za naplnění bezpečnostní politiky schválené výborem kybernetické bezpečnosti
  • Zajištění souladu se zákonem č. 181/2014 Sb. (Zákonem o kybernetické bezpečnosti)

PROFIL KANDIDÁTA

Co od Vás očekáváme:

  • Vzdělání VŠ
  • Praxi alespoň 3 roky v oblasti informační bezpečnosti
  • Výbornou znalost oblasti informační bezpečnosti a řízení rizik
  • Řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)
  • Praktická zkušenost a znalost zákona 181/2014 Sb. (Zákonem o kybernetické bezpečnosti)

Výhodou:

  • Certifikace v oblasti kybernetické bezpečnosti (např. CISM, CISSP, apod.)

NABÍZÍME

  • Stabilní zázemí významné české společnosti
  • Zaměstnanecké výhody – 5 týdnů dovolené, sickdays, stravenky v hodnotě 120 Kč, příspěvek na penzijní připojištění, zvýhodněné ceny paliva a mnohé další
  • Pracovní poměr na dobu určitou, po roce možnost změny pracovní smlouvy na dobu neurčitou

Pokud Vás tato pozice zaujala, neváhejte a zašlete mi Váš životopis!

Těším se na spolupráci!

KONTAKT

Lukáš Michálek
lukas.michalek@experis.cz
+420 731 442 031

NABÍRÁME MUŽE I ŽENY