HLAVNÍ SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ – Praha 9

Obor: Ekonomika, účetnictví, bankovnictví, Administrativa, Ekonomika, účetnictví, bankovnictví,
Lokalita: Hlavní město Praha,
Město: Praha 9 – Běchovice

POPIS POZICE

• kontrola náležitostí účetních dokladů a jejich evidence • samostatné účtování jednotlivých účetních operací finančního účetnictví v oblasti zúčtovacích vztahů (odběratelé, dodavatelé, zaměstnanci, zúčtování daní a dotací aj.). Kontrola správného ocenění pohledávek a závazků v účetnictví. Vyčíslení a zaúčtování kurzových rozdílů k datu uskutečnění účetního případu.
• vyúčtování zakázek – kontrola příjmové i nákladové stránky • provádění měsíčních kontrol ve finančním účetnictví • zpracování měsíčních a ročních závěrek
• účtování bankovních výpisů
• kontrola saldokont
• příprava podkladů k účetní závěrce
• příprava podkladů a zpracování výroční správy společnosti
• komunikace s daňovým poradcem a auditorem
• spolupráce na agendě DPH v ČR, i v zahraničí
• reporting
• správa a zajištění inventarizace majetku a závazků – provádění dokladových inventur, spolupráce při provádění fyzických inventur a pořizování inventurních soupisů
• výpočet mezd k danému termínu
• zpracování podkladů pro výplatu dávek nemocenského pojištění
• zpracování exekucí a srážek ze mzdy zaměstnanců
• zpracování ročního zúčtování záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků a daňového zvýhodnění
• plnění ohlašovací povinnosti na příslušné úřady (OSSZ, FÚ, ZP atd.)
• vystavování evidenčních listů zaměstnanců, mzdových listů, potvrzení o výši příjmů
• příprava podkladů pro audit

PROFIL KANDIDÁTA

• Minimálně SŠ vzdělání ekonomického směru
• Praxe v účetnictví min. 5 let
• znalost právních předpisů vztahujících se k účetnictví, daňové soustavě a mzdové agendě
• znalost MS Excel
• zkušenosti z práce v účetním programu PREMIER výhodou
• spolehlivost, samostatnost, preciznost, mlčenlivost
• znalost angličtiny – občasná komunikace se zahraničím emailem (vydané faktury)
• možné i na částečný pracovní úvazek – dle dohody

NABÍZÍME

• zaměstnání u prosperující české společnosti
• pružnou pracovní dobu
• 5 týdnů dovolené
• nadstandardní finanční ohodnocení
• mobilní telefon, notebook
• stravenky
• příspěvek na penzijní připojištění
• sick days

KONTAKT

Iva Zavadilová
Iva.Zavadilova@experis.cz
+420730162002