Jak dát snadno vědět světu, že hledáte práci

linked-01Přesto, že je v současné době rekordně nízká nezaměstnanost a firmy se o zaměstnance doslova perou, rozhodně byste i tak neměli být při hledání práce pasivní. V dnešním článku se dozvíte jak nejsnáze dát celému světu vědět, že hledáte práci. V následujících sedmi krocích vám prozradíme jak během několika chvil zvýšit svojí šanci na nalezení ideální práce při minimu vynaloženého úsilí. Začneme obecněji, ale doporučíme i naprosto konkrétní kroky.

  1. Oslovte přímo společnosti, kde byste chtěli pracovat. Není nic snazšího. Tento bod je velice důležitý. Každý z vás má určitě svůj malý osobní žebříček svých oblíbených firem, které vás něčím zaujaly – svým přístupem, svojí pozicí na trhu, svými produkty apod. Neostýchejte se, udělejte si chvíli času a napište jim. Ke krátkému motivačnímu dopisu a vysvětlení, proč byste mohli být pro firmu přínosem, přiložte svůj životopis a nezapomeňte projevit zájem o osobní schůzku. Možná hledají, nebo v brzké době hledat budou, právě vás! Nenechte se odradit sami sebou.
  1. Rozkřikněte mezi své známé a bývalé kolegy, že jste otevřeni novým příležitostem. Obrovské množství obsazených pozic se odehraje právě přes známé. Ptejte se, ptejte se, ptejte se.
  1. Doplňte si do svého LinkedIN profilu formulace “looking for new opportunities”, “open to new opportunities” nebo česky “otevřený novým příležitostem”. Možná tento detail může rozhodnout, protože recruiteři aktivně sledují LinkedIn profily téměř nonstop.
  1. Zaškrtněte na LinkedIN zbrusu novou funkci s podobným významem jako má formulace v předchozím bodě. Video najdete zde:

  1. Vystavte si CV na české databázové pracovní portály. Může to znamenat, že poskytnete své údaje množství stran, ale na druhou stranu tím rapidně zvýšíte šanci, že si vás nějaký zaměstnavatel všimne a nemusíte pro to nic více udělat.
  1. Používejte na pracovních portálech funkce hlídacího psa a podobné. Po určité době hledání práce můžete ztratit nadšení či již nebudete tak bystří jako zpočátku. Hlídací funkce vám pomohou se rychle zorientovat, ušetří vám hodně práce a času a nic vám díky nim neuteče.
  1. Pokud jste již v minulosti využili služeb recruitera, oslovte ho znovu. Oslovit recruitera se kterým máte dobré zkušenosti a má dobré kontakty se vyplácí. Určitě vám poradí s trhem, doporučí co je dneska in a proberete jeho i jiné zajímavé nabídky. Ušetří vám čas a uvede vás rychle do obrazu co se týká vašich nároků i nároků zaměstnavatelů.